Aktywna V

wydarzenia, filmowa Piątka, wolontariat, aktywni z Krzychem

Myszka zamiast pędzla :)

Grafika komputerowa jest przedmiotem uzupełniającym, przeznaczonym dla uczniów, którzy chcieliby rozwinąć swoje zainteresowania, poszerzyć kompetencje, posiadają zmysł plastyczny, a przy tym obsługa programów graficznych nie sprawia im trudności.

Głównym założeniem programu jest praktyczna realizacja zadań przybliżających uczniom zagadnienia dotyczące grafiki komputerowej, która obecnie jest podstawą nowoczesnego marketingu, projektowania użytkowego, architektury, rozrywki, a także sztuki.

Na zajęciach uczniowie poznają zasady tworzenia i edycji obrazów graficznych, pracy z różnymi rodzajami grafik oraz przygotowania projektów do publikacji do druku i do umieszczenia w sieci. Grafika wektorowa i rastrowa stanowią podstawę do tworzenia zaawansowanych projektów graficznych do wykorzystania w internecie (m.in. przy tworzeniu stron www czy newsletterów) i w formie materiałów drukowanych: od wizytówek i ulotek zaczynając, na reklamie wielkoformatowej kończąc. Oto kilka przykładowych ćwiczeń, które zostały wykonane przez uczniów z klasy IIP na zajęciach z grafiki komputerowej. Kompozycje zostały wykonane w programie CorelDRAW.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zechcieli pokazać swoje prace. Autorzy prezentowanych prac:

Kornelia Banaszkiewicz, Kacper Felusiak, Wojciech Gil, Mateusz Jędrzejewski-Szpak, Alina Kobyłecka, Kacper Krzesiński, Róża Kułak, Jakub Lewgowd, Wojciech Łapka, Witold Olszewski-Kubiak, Magdalena Pytel, Hanna Tujek, Weronika Żukowska