Aktywna V

wydarzenia, filmowa Piątka, wolontariat, aktywni z Krzychem


Biblioteczny Turniej Walentynkowy już za nami!

Można powiedzieć, że ten turniej odbył się pod hasłem „Miłość po prostu jest. Bez definicji. Kochaj i nie żądaj zbyt wiele. Po prostu kochaj” – cytatu Paulo Coelho.

Klasę 2B: reprezentowała Marta oraz… Marta, klasę 2 E: Wiktoria oraz… Wiktoria, klasę 2 H: Daria oraz Natasza , klasę 2 P: Ida oraz Filip (jako jedyny przedstawiciel płci męskiej). Zadania były o różnym stopniu trudności, od rozpoznawania fragmentów czytanych utworów, przeplatanych muzycznymi akcentami (też do odgadnięcia), przez łączenie w pary bohaterów literackich pomieszanych i jeszcze ponadto dodanych z innych utworów, rozpoznawanie postaci, aktorów, tytułów filmów , po kalambury. I jak tu pokazać, np. „miłość od pierwszego wrażenia” czy „mieć serce z kamienia”?

Ale do rzeczy!

Podajemy wyniki „walentynkowej bitwy”:

  • I miejsce: klasa II E
  • II miejsce: klasa II P
  • III miejsce: klasa II B
  • Wyróżnienie: klasa II H

Na zakończenie wręczono dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców. Swoje zaangażowanie wykazały uczennice klasy II H, które stale uczestniczą we wszelkich działaniach podejmowanych przez Mediotekę: Natalia, Zuzanna, Sylwia, Karolina oraz Nadia. Tym razem też miały pole do popisu.

Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do podobnej zabawy za rok!