Rodzaj szkoły:

(68) 470 70 10

www.vlo.zgora.pl

System kształcenia:

Uczniowie V Liceum mają możliwość kształtowania własnej ścieżki edukacyjnej poprzez wybór przedmiotów wiodących, których nauka odbywa się w systemie klasowym lub międzyklasowym. Prowadzimy klasy z rozszerzonymi przedmiotami:

• - matematyką, fizyką, informatyką (klasa Matematyczno-Politechniczna)
  • - biologią, chemią, fizyką (klasa BioMedyczna)
  • - historią, językiem polskim, wiedzą o kulturze, historią sztuki, biologią (klasa Humanistyczna)
  • - językami obcymi, matematyką (klasa Ekonomiczno-Językowa)

Nauka języków odbywa się w systemie lektoratowym, w zależności od poziomu zaawansowania ucznia.

Języki Obce:

Nauka języków obcych (angielskiego, francuskiego i niemieckiego) prowadzona jest w systemie międzyklasowym (lektoratowym) uwzględniającym stopień zaawansowania językowego uczniów (od grup dla początkujących do grup dla zaawansowanych). Prowadzimy także klasy z poszerzoną siatką godzin języków obcych (angielskiego, niemieckiego i francuskiego).

Oferta specjalna:

• - możliwość kształcenia w ramach indywidualnych programów lub toków nauki;
  • - realizacja wybranych przedmiotów metodą projektów;
  • - możliwość prezentacji własnych dokonań twórczych w "Galerii na strychu" i na Nocach Filmowych.

Dostęp do Systemów Informacyjnych:

Szkoła posiada dobrze wyposażoną pracownią komputerową PC i Mediotekę z bogatym księgozbiorem i stałym dostępem do Internetu szerokopasmowego. Dla uczniów decydujących się rozszerzać Technologie Informacyjne przewidziany jest stały dostęp do szkolnego systemu wymiany plików poprzez technologię WiFi.

Wyżywienie:

Do dyspozycji uczniów V Liceum jest stołówka szkolna mieszcząca się na parterze szkoły i współdzielona z Gimnazjum nr 3. Ponadto w holu szkoły znajdują się automaty z napojami i drobnymi przekąskami. W obrębie naszej placówki znajduje się wiele sklepów spożywczych, które zaspokajają codzienne potrzeby żywieniowe naszych podopiecznych.

Nasze Cele:

• - efektywne kształcenie młodzieży o skrystalizowanych zainteresowaniach;
  • - zapewnienie uczniom możliwości uczęszczania do szkoły ponadgimnazjalnej, która pozwala im na dobry start do dalszej kariery   edukacyjnej;
  • - realizowanie idei demokracji, patriotyzmu, partnerstwa i szeroko pojętego człowieczeństwa.

V Liceum Ogólnokształcące otwiera swoje podwoje przed wszystkimi, którzy:

• - chcą wiedzieć więcej niż wiedzą;
  • - szukają niestandardowych form realizacji własnych zainteresowań;
  • - są otwarci na świat, preferują idee demokracji, patriotyzmu oraz partnerstwa.