Aktywna V

wydarzenia, filmowa Piątka, wolontariat, aktywni z Krzychem


Wernisaż wystawy „Jesień wśród ludzi…”

„…Słyszałam
Że jesień wśród ludzi
cały rok…”

/Klara Dróbka/

Jesień za oknem na całego, więc i u nas zrobiło się nastrojowo, choć wcale nie smutno. Wszystko za sprawą naszych licealistek Klary i Hani, które swoimi wierszami oraz rysunkami wywołały zachwyty wśród rówieśników, jak i osób dorosłych.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy „Jesień wśród ludzi…” (tytuł nie jest całkiem przypadkowy, bo… został zaczerpnięty z jednego z wierszy Klary) prace młodych artystek podziwiali rodzice, uczniowie klasy I H, dyrekcja oraz nauczyciele V LO. Swoją obecnością zaszczyciła nas nawet członkini zielonogórskiego Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów, która wnikliwie i z uwagą zapoznała się z twórczością naszych uczennic, a także przekazała im wielkie słowa uznania.

W wydarzeniu udział wzięli: Amelia i Jan, jako osoby recytujące wiersze Klary, które przeplatane były nastrojową muzyką gitarową Jakuba. Dopełnieniem było krótkie wprowadzenie w świat poezji przez Aleksandrę oraz Izabelę. Rówieśnicy Klary i Hani (wszyscy z pierwszych klas) z wielkim zapałem włączyli się w przygotowanie przedsięwzięcia i promowanie twórczości młodych artystek.

Na wernisażu była obecna tylko autorka rysunków – Hania, natomiast z Klarą mogliśmy połączyć się on-line. Dzięki temu wszyscy mogli śledzić wydarzenie, a także podzielić się wrażeniami.

Doceniamy to, że uczennice V LO podzieliły się z nami własnym, wrażliwym, wyjątkowym oraz niepowtarzalnym postrzeganiem świata. Można podkreślić, że obie artystki, po raz pierwszy współpracowały ze sobą i połączyły swoje talenty, czego efektem była prezentowana wystawa. Ekspozycję przygotowaną pod kierunkiem bibliotekarzy Medioteki V LO można oglądać do końca grudnia 2021 roku w „Galerii V”, ul. Zachodnia 63 w Zielonej Górze. Zapraszamy!

Organizatorzy:
Aldona Łada
Renata Bielerzewska