Aktywna V

wydarzenia, filmowa Piątka, wolontariat, aktywni z Krzychem


Relacja z wernisażu wystawy pt. „EKSLIBRIS”

W poniedziałek 2 grudnia 2019 r. o godz. 12:30 odbył się wernisaż wystawy pt. „EKSLIBRIS”. Zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna miała okazję zapoznać się z pracami wykonanymi przez licealistów pod kierunkiem pana Krzysztofa Szewczyka oraz wykonanych indywidualnie. W wyniku ogłoszonego konkursu na wykonanie ekslibrisu zaprezentowano 22 „mini dzieła”. W trakcie wernisażu poproszono publiczność, aby oddali swój głos na najciekawszy, ich zdaniem, ekslibris. Ponadto przekazano informację o tym, że głosować mogą też inni, zarówno nauczyciele, jak też uczniowie, do piątku, 6.12.2019 r. Podczas wernisażu można było oglądać ekslibrisy z kolekcji nauczycieli bibliotekarzy z ówczesnego Gimnazjum nr 7 – wiele znaków własnościowych miejskich i szkolnych bibliotek, indywidualnych twórców zgromadzonych przez nich przez lata.

Uczestników wernisażu przywitała pani Renata Bielerzewska, która przekazała głos w dalszej kolejności Hani z klasy IBG i Kacprowi z klasy IEG. Oni z kolei, przybliżyli gościom historię i specyfikę tworzenia ekslibrisów na przestrzeni lat, płynnie przeszli też do tego, że obecnie ekslibris stał się obiektem grafiki warsztatowej, osobliwym dziełem sztuki, tworzonym dla przyjaciół lub na zamówienie kolekcjonerów bądź też na wystawy.

Oprawę muzyczną zapewnił Kacper z klasy IIIM, który na keyboardzie umilał czas uczestnikom przez cały czas trwania wernisażu, a nawet po jego zakończeniu.

Swoją obecnością zaszczycili nas pani wicedyrektor Dorota Krassowska, pan Krzysztof Szewczyk, instruktor plastyki Zielonogórskiego Ośrodka Kultury – pani Dominika Krupa, autorzy ekslibrisów, biorących udział w konkursie, uczniowie „Piątki” oraz przedstawiciele Samorządu Szkoły, którzy wsparli nasze działania podczas promocji wydarzenia.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się we wtorek, 10.12.2019 r. Wystawę można oglądać do 10.01.2020 r., na I piętrze, przed medioteką.

Zapraszamy do oglądania!

Wyniki konkursu:

  1. miejsce: Szymon Szeląg – II P
  2. miejsce: Wiktoria Szablewska – II P
  3. miejsce: Dominika Dydak – II P
  4. miejsce: Szymon Rutkowski – II P

Wyróżnienie: Michał Kowalski z II B.

Nie brał udziału w konkursie, jednak dzięki swojemu zaangażowaniu i promocji wernisażu (przygotował „mini plakat” reklamujący wernisaż pt. „EKSLIBRIS”) otrzymał nagrodę.