Aktywna V

wydarzenia, filmowa Piątka, wolontariat, aktywni z Krzychem


Otwarcie wystawy „Zwierciadła duszy…”

„Dusza nie jest taka jak liść.
Może słońce zatrzymać nad sobą,
uniżając się razem z nim,
niedostępnym łukiem od zachodu.”
/Jan Paweł II/

U schyłku zimy, gdy poranki jeszcze mroźne, choć słońce już wysoko, mogliśmy się zachwycić pracami wykonanymi przez uczennice klasy 3 PP, Weroniki oraz Zuzanny, które poprzez swoje rysunki, wniosły wiele ciepła i uczucia w szkolną codzienność.

Tytuł wystawy „Zwierciadła duszy” nie był przypadkowy, ponieważ prace, które mogliśmy podziwiać powstały, jako odzwierciedlenie emocji odczuwanych przez obie licealistki. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy pokazać je jako pierwsi, a młodym artystkom dziękujemy, że zechciały się z nami podzielić cząstką siebie.

Podczas wernisażu, w roli konferansjerów wystąpili: Amelia i Jakub, a w nastrojowy klimat, swoim saksofonem, wprowadziła widzów Monika. Sylwetki młodych artystek zaprezentowały Ola i Iza.

Zaproszeni goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, wnikliwie i z uwagą zapoznawali się z twórczością naszych uczennic, a także przekazywali im wiele komplementów oraz słów uznania.

Dziękujemy za przemiłe spotkanie i informujemy, że wystawę można oglądać do 4.04.2022 w Galerii „V” (obok Medioteki V LO, przy ul. Zachodniej 63, w Zielonej Górze).

Zapraszamy!

Organizatorzy:
Renata Bielerzewska
Aldona Łada
Krzysztof Szewczyk