Dla osób zainteresowanych tradycyjnymi i nowymi mediami oraz chcących aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności lokalnej. Wspólnie z INPA uczniowie będą pracować nad technikami animacji życia lokalnego, właściwej autoprezentacji. Wzmacniać będą pewność siebie podczas licznych treningów czy wystąpień np. na antenie lokalnego radia czy podczas wspólnych debat i warsztatów.
By jak najwcześniej oszacować potencjał i kreatywność młodego człowieka, a następnie mobilizować do samodzielności i odpowiedzialności społecznej, do kreowania własnego miejsca pracy w przestrzeni publicznej.
Dla uczniów zainteresowanych przygotowaniem zawodowym lub studiami do pracy w dziedzinie dziennikarstwa, administracji publicznej, działalności społecznej. Dla osób, które w przyszłości chciałyby tworzyć scenariusze gier, pisać książki, ale również chciałyby pozbyć się tremy i obaw przed wystąpieniami publicznymi.
Indeks na studia dla absolwentów naszej klasy na kierunki prowadzone przez INPA!
Warsztaty w praktyce:
audycja radiowa, animacja życia lokalnego, media w popkulturze.
Dla osób, które chcą zadbać o zdrowie - swoje i innych. Uczniowie poznają pracę układu ruchu oraz dowiedzą się, jak aktywnie i świadomie wzmacniać nie tylko mięśnie, ale też układ krążeniowo-oddechowy. Uczniowie poznają anatomię człowieka, będą poszerzać wiedzę i rozwijać zainteresowania z zakresu medycyny, fizjoterapii oraz ratownictwa medycznego.
Dla osób, które chcą przygotować się do zawodu i jednocześnie być blisko drugiego człowieka. Uczniowie będą poszerzać swoje umiejętności, zdobywając wiedzę w zakresie kształcenia ogólnego oraz dodatkowo z anatomii i fizjologii człowieka, fizjologii wysiłku fizycznego, podstaw treningu personalnego.
Oferujemy zajęcia z zakresu dietetyki i fitness oraz ogólnorozwojowe treningi prowadzone przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.
"Jeżeli drzemie w Tobie dusza artysty, jeśli drży żyłka dziennikarska, jeżeli przepełnia Cię ciekawość kulturoznawcy, a filmoznawstwo mieści się w kręgu zainteresowań…"
Przyjdź do nas!
Proponujemy:
a ponadto:
"Rozwiń skrzydła, twórz, pokaż swój kunszt i talent"
* Od humanus – ludzki, życzliwy, przyjazny, szlachetny. Humanista – oznacza człowieka światłego, oczytanego, utalentowanego, wszechstronnie uzdolnionego, posiadającego rozległą wiedzę. Z pewnością znacie tak wspaniałe osobistości jak: Leonardo da Vinci, Erazm z Rotterdamu czy Tomasz Morus. To wielcy humaniści, będący uosobieniem "człowieka renesansu"!
Dla kogo?
Co Ci damy i czego nauczymy?
Dla osób zainteresowanych naukami przyrodniczymi i technologiami informatycznymi, chcących pogłębić wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, biologii lub chemii, a także informatyki. W czasie zajęć uczniowie będą motywowani do samodzielnego i zespołowego rozwiązywania problemów badawczych, dzięki nabywaniu wiadomości matematycznych, fizycznych lub chemicznych oraz umiejętności informatycznych i wykorzystywaniu ich do interpretowania i przetwarzania danych biologicznych.
Razem z Instytutem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego uczniowie będą kształtować umiejętności posługiwania się podstawowymi technikami laboratoryjnymi oraz metodami badawczymi, związanymi z doświadczeniami i obserwacjami stosowanymi w naukach przyrodniczych.
Dla zainteresowanych studiami na kierunkach bioinżynierskich, farmaceutycznych, chemicznych i kosmetologicznych. Dla osób, które planują w przyszłości: prace nad możliwościami zastosowania aparatury elektronicznej w medycynie, projektowanie urządzeń diagnostycznych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych oraz realizowanie projektów w zakresie stosowania danych matematycznych i umiejętności informatycznych w analizie obrazów medycznych.
Czy kiedykolwiek odczuwałeś, że masz zadatki na nowego Einsteina lub Pitagorasa?
… proponujemy naukę i kształcenie umiejętności w klasie o rozbudowanym programie z matematyki, fizyki, informatyki / historii sztuki.
Specyfika profilu:
Wg uczniów klas politechnicznych:
Wg nauczyciela przedmiotu uzupełniającego: "W klasie o profilu politechnicznym prowadzone są zajęcia dodatkowe z rysunku. Cykl przedmiotu trwa 1 rok (czyli 2 semestry) i odbywa się w klasie drugiej. Na lekcjach uczniowie poznają zasady rysunku od rysowania figur geometrycznych poprzez rysunek twarzy w rożnych układach, rąk, a także sylwetki ludzkiej aż do stosowania perspektywy zbieżnej jedno i wielopunktowej. Każda praca jest oceniana, ale w związku z różnym zaawansowaniem uczniów w tej dziedzinie, doceniana jest praca ucznia i jego zaangażowanie."
… przyjdź do nas!
Od polýtechnos - biegły w wielu sztukach, od gr. polýs- liczny + techne: sztuka, nauka; kształcący na wielu kierunkach różnych dziedzin technicznych